21439 ogłoszeń rolniczych w bazie

Siarka granulowana 300 kg

516,60 zł

Typ oferty: Sprzedam/Oferuję

Region: Prusice, trzebnicki, dolnośląskie

Siarka granulowana 300 kg. Frakcja średnio 4,5 mm. Siarka jako związek chemiczny pełni bardzo ważną funkcję w życiu, prawidłowym rozwoju i ochronie roślin. Służy do zakwaszania gleby. Jej zadaniem jest pomoc w przyswajaniu z gleby azotu. Ma zastosowanie między innymi przy uprawie jabłoni, które chroni przed chorobą zwaną parchem jabłoni.
Siarka jest pierwiastkiem rozpowszechnionym w przyrodzie i ja ko składnik aminokwasów siarkowych (metioniny, cysteiny, cystyny) spełnia bardzo ważne funkcje w kształtowaniu jakości białka roślinnego. Jest składnikiem większości nawozów fosforowych.
Siarka granulowana działa wolno i aby była w pełni skuteczna przy zakwaszaniu gleby musi upłynąć trochę czasu od aplikacji. Stosując małe dawki w okresie jesiennym rośliny na zakwaszanym polu mogą już być sadzone wiosną.
Siarka granulowana jest również stosowana w szklarniach uprawnych oraz w tunelach foliowych do dezynfekcji. Przeprowadza się ją od razu po skończonym okresie wegetacji poprzez gazowanie dwutlenkiem siarki. Siarkę należy wymieszać z saletrą potasową lub nadmanganianem potasu. Mieszaninę powinno rozłożyć się równomiernie w szklarni lub tunelach na blachach z metalu bądź tacach. Mieszaninę podpalamy poczynając od tacy położonej najdalej od wejścia. Proces ten należy wykonywać w temperaturze 20 stopni. Po wypaleniu mieszanki siarki granulowanej po upływie 24 godzin pomieszczenie należy przewietrzyć rośliny wykarczować. Dawka stosowana powinna wynosić 15 g/m3 kubatury obiektu. Opary siarki są trujące.
6P69GQ - kod rabatowy 3%
Zamówienia na:
https://distripark.com/productdisplay/siarka-granulowana-300-kg
+ rozwiń

Lokalizacja na mapie (przybliżona)

Wyświetleń: 380
Dodano/odnowiono: 18 Grudzień 2016 / 30 Kwiecień 2019