19340 ogłoszeń rolniczych w bazie

NOWA prasa zwijająca rolująca belująca praso 2011 prasa rolnicza

Ogłoszenie może nie być aktualne

Ogłoszenie zostało dodane bardzo dawno temu i może nie być aktualne

990 000 zł

Typ oferty: Sprzedam/Oferuję

NOWA Praso - Owijarka MP 2000 Compactor firmy Orkel
Zagęszcza i szczelnie owija folią biomasę w celu łatwego magazynowania i transportu.
Korzyści:
Ochrona przed opadami atmosferycznymi, Oszczędność miejsca w magazynie, Zapobieganie rozwiewaniu, Czyste magazynowanie, Ekonomiczny transport,
Dane Techniczne:
Wysokość: 3760mm
Szerokość: 2500mm
Długość (w czasie transportu): 7600mm
Długość całkowita (podczas pracy): 10000mm
Długość (bez kosza zasypowego): 7700mm
Całkowita waga (z koszem): 7800kg
Całkowita waga (bez kosza): 6750kg
Zapotrzebowanie mocy min.: 90kW
Średnica komory prasującej: 1150mm
Szerokość komory prasującej: 1200mm
Max. prędkość w ruchu drogowym: 40 km/h
Koła: 385/65-22.5
Informacje z: Poradnik Rolniczy nr 37 z 12 września 2010r.
Do sporządzenia balotów wykorzystywana jest maszyna MP 2000 Compactor norweskiej firmy Orkel. Bele owijane są siatką a następnie sześcioma warstwami folii. Jedna bela z wysłodków waży ok. 1,2 tony. Koszt usługi zakiszania, który obejmuje siatkę i folię wynosi ok. 35zł za jeden balot. Cena ta jednak zależy od ilości sporządzonych bel oraz od odległości na jaką maszyna musi być przetransportowana.
Orkel MP 2000 Compactor to pierwsza na świecie maszyna skonstruowana do formowania bel cylindrycznych z rozdrobnionych materiałów, w tym z: trocin, krótkiej słomy, torfu, ziarna, różnego typu odpadów, plastiku, kukurydzy.
Skonstruowana została w 2002 roku. Rok później na wystawie techniki rolniczej Agritechnica otrzymała srebrny medal.
Maszyna rolnicza jest zbudowana z kilku głównych podzespołów. Pierwszym jest kosz zsypowy o pojemności 6m3. Wsypywane do niego pocięte rośliny przenośnikiem podłogowym transportowane są do pochyłego przenośnika zasilającego. Jeżeli do transportu zielonki wykorzystywana jest przyczepa z bocznym przenośnikiem wyładowczym, kosz może być w ogóle nieużywany, a pocięte rośliny są podawane wtedy bezpośrednio na przenośnik pochyły.
Kolejnym etapem pracy prasy Orkel jest formowanie bel. Materiał podawany jest do komory kanałem umieszczonym w górnej części. Aby ograniczyć do minimum straty pociętego materiału, komorę zwijania wyposażono w dwa szerokie gumowe pasy poruszające się po gładkich rolkach stalowych. Każdy z pasów przypada na jedną część komory - przednią i tylną. Gdyby pasy miały stały naciąg, nie sposób byłoby zwinąć bel, szczególnie z suchych materiałów, stąd też w maszynie są one napinane, zależnie od wielkości uformowanej beli.
Pasy prasy zwijającej Orkel początkowo są ustawiane w kształcie litery "V". W miarę dodawania materiału odchylają się utrzymując stały, wysoki nacisk na baloty. Możliwości wychylne dają rolki napinające. Szerokość komory zwijania wynosi 1,2m a średnica - 1,15m. Uformowane bele, owinięte siatką przekazywane są następnie na stół owijarki. Do tego celu wykorzystywany jest napędzany hydraulicznie przenośnik łańcuchowo-listwowy. Spełnia on jeszcze funkcję przemieszczania niesprasowanego materiału, który ponownie przekazywany jest od przenośnika zasilającego.
Urządzenie owijające nie różni się zasadniczo od tych używanych w popularnych praso owijarkach do sianokiszonki. Dwa walce połączone gumowymi pasami, zaś w poziomie belę obiegają dwa ramiona z rolkami folii. Do owijania wykorzystywana jest folia o szerokości 75cm. Po owinięciu beli stół przechyla się i balot powoli opada na ziemię. Jak podaje producent, maszyna jest wstanie sporządzić nawet 40-50 balotów na godzinę.
WYDAJNOŚĆ * MOBILNOŚĆ * NIEZAWODNOŚĆ * UNIWERSALNOŚĆ
GWARANCJA NA TULEJE 5 LAT
lub 50 000 Balotów
+ rozwiń

Zdjęcia

Wyświetleń: 5827
Dodano: 23 Sierpień 2011

Inne ogłoszenia tego użykownika